Ortodoncja w Alfadent

Z ogromną przyjemnnością informujemy, że od dzisiaj świadczymy usługi ortodontyczne w gabinecie Alfadent. Nasi pacjenci mogą wybrać jeden z wielu modeli aparatów ortodontycznych. Oferujemy aparaty najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdują się zarówno aparaty kryształowe, metalowe, przezroczyste, jak i samoligaturujące.

aparat-ortodontyczny

Aparaty przezroczyste Clear-Aligner

To metoda leczenia ortodontycznego za pomocą nakładek przezroczystych. Jest to zupełnie niewidoczny aparat, bardzo wygodny do noszenia. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania tej metody leczenia, nie zawiera żadnych substancji uczulających, a także żadnych metalowych elementów. Jest to najnowsza metoda prostowania zębów zalecana zwłaszcza dla osób dorosłych, które cenią sobie komfort i dyskrecję.

Aparaty stałe kryształowe

Są to aparaty, których elementy naklejane na zęby są wykonane z przezroczystego materiału, prawie niewidoczne na zębach. Obecnie właściwości zamków kryształowych są takie same jak metalowych i można stosować je do leczenia wszystkich typów wad. Zalecane zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Aparaty stałe metalowe

To najpopularniejsza na świecie metoda prostowania zębów. Polega na odpowiednim naklejeniu metalowych elementów do zębów i systematycznej wymianie łuków, czyli specjalnych drucików, które dopasowując się do naklejonych wcześniej elementów ustawiają odpowiednio zęby tworząc piękny uśmiech. Podczas leczenia druciki mogą być przymocowywane za pomocą różnokolorowych ligatur. Metoda polecana zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Aparaty samoligaturujące

Są to aparaty podobne do tych metalowych bądź kryształowych. Różnica polega na mechanizmie zamka, czyli elementu naklejanego do zęba. Nie wymaga on stosowania ligatur, czyli elementów łączących zamek z łukiem. W przypadków zamków estetycznych jest jeszcze mniej widoczny. Zalecany do leczenia osób dorosłych.

Wybierz się do nas na wizytę kontrolną

Bezpłatnie zbadamy stan Twojego uzębienia
Sprawdź dojazd

Wygodny dojazd z całego Śląska