Protetyka

protezy

Przestajesz się uśmiechać?

Jest na to sposób. Alfadent oferujemy pełny zakres usług związanych z uzupełnieniem braków w zębach.

Leczenie protetyczne polega głównie na usuwaniu zaburzeń w czynności układu stomatognatycznego jak również na przywracaniu jego czynności i rehabilitacji. Wykonując dla Państwa uzupełnienia protetyczne, dokładamy wszelkich starań, aby były one estetyczne i nie odbiegały od naturalnego uzębienia. Dzięki współpracy z nowoczesnym laboratorium protetycznym, wykonujemy pracę na najwyższym poziomie.

Cennik protetyki

Poznaj ceny protez protez akrylowych, mikro-protez, protez szkieletowych, acetalowych, hybrydowych.

Zapoznaj się również z cennikiem koron porcelanowych, tymczasowych, wkładów, licówek, szyn, podścieleń.

Sprawdź nasze ceny

cennik protezy

Mosty

W celu odtworzenia utraconych zębów wykonujemy także mosty tzn. stałe uzupełnienia protetyczne trwale osadzone w jamie ustnej. Składają się one z przęsła, odtworzonego w stopniu czynności i kształtu utraconego zęba lub zębów, oraz z elementu łączącego przęsło z filarem, który stanowi naturalny ząb lub jego korzeń. Może nim być korona, wkład koronowo-korzeniowy lub różnego rodzaju wypustki przęsła łączącej trwale z zębem filarowym.


Wskazaniem do wykonania mostu jest obecność w jamie ustnej filarów, których liczba, jakość i rozmieszczenie umożliwiają oparcie na nich protezy stałej i przenoszenie sił żucia mieszczących się w granicach fizjologicznej wydolności tych filarów.

Korony

Wykonujemy korony porcelanowe oraz pełnoceramiczne. Do wykonania koron porcelanowych stosujemy stopy metali nieszlachetnych oraz złoto, czy cyrkon. Nasze prace ceramiczne wyróżniają się indywidualną kolorystyką i kształtem anatomicznym zgodnymi z wymaganiami pacjenta. Naśladują one naturalne zęby i zachowują niezmienną kolorystykę.


protezy porcelanowe i pelnoceramiczne


Protezy akrylowe

To protezy całkowite i częśćiowe. Wykonujemy również uzupełnienia ruchome częściowe bądź całkowite składające się z płyty protezy, klamer oraz zębów sztucznych. W zależności od rozległości braków (od jednego zęba – mikroproteza, do wielu zębów), kształtowanie poszczególnych elementów ulega zmianie.

Protezy szkieletowe

Głównym czynnikiem odróżniającym protezę szkieletową od innych protez jest mniej rozległa płyta lub jej brak. Wykonujemy je w przypadku zbyt rozległych braków, braków skrzydłowych lub przy przeciwskazaniach względnych np. konieczności szlifowania zębów, czy też względów estetycznych. Stosujemy je również przy zaawansowanej paradontopatii, leczeniu węzłów urazowych. Służą jako szyna utrzymująca zęby w zębodołach.

Protezy hybrydowe

To protezy, które składają się przynajmniej z dwóch odmiennym materiałów. Są bardziej pracochłonne w wykonaniu, bo wymagają różnych technologii. Łączą pozytywne cechy różnych tworzyw.

Mikroprotezy

Mikroprotezy to innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o uzupełnianiu od jednego do trzech zębów. Można je wykonywać z akrylu, acetalu i nylonu.


Protezy acetalowe

Proponujemy także protezy acetalowe, w których zamiast metalu stosujemy acetal. Głównymi zaletami tego tworzywa są:

  • estetyka – kolor jest taki sam jak zęba naturalnego lub dziąsła,
  • biokompatybilność,
  • komfort – nie uczula, lepiej przylega do śluzówki,
  • antyalergiczny charakter,
  • wytrzymałe – odparte na załamania,
Czy wiesz, że?

Protezy acetalowe uznawane są przez wielu stomatologów jako najlepsze? Wymagają jednak obecności własnych zębów, które utrzymują protezę.

Dowiedz się więcej w Alfadent

Najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów:


Jakie jest najlepsze rozwiązanie protetyczne spośród protez ruchomych?

Najlepszym rozwiązaniem w ramach protez ruchomych jest szkieletowa proteza acetalowa. Wymaga jednak posiadania własnych zębów jako filarów.

Które protezy są trwalsze – acetalowe, czy akrylowe?

Protezy szkieletowe acetalowe są trwalsze. Nie pękają, ani się nie łamią. Acetal zapewnia większą trwałość. Protezy są również trochę mniejsze.

Kiedy stosuje się protezy akrylowe? W jakich przypadkach?

Protezy akrylowe stosujemy wtedy, jeśli pacjent nie posiada własnych zębów.

Jak często należy wymieniać protezy?

Jest to kwestia indywidualna. Średni czas to między 4 a 7 lat. Powodem jest to, że z czasem proteza przestaje idealnie pasować do jamy ustnej, przestaje być stabilna. Coroczna wizyta kontrolna pozwoli zdiagnozować, czy proteza nadaje się do wymiany.

Nie wiem, która proteza będzie dla mnie dobra. Co zrobić?

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje. Wszystkie zalety i potencjalne wady przedstawimy podczas wizyty. Umów się na wizytę.

Wybierz się do nas na wizytę kontrolną

Bezpłatnie zbadamy stan Twojego uzębienia
Sprawdź dojazd

Wygodny dojazd z całego Śląska