Implantologia

Zęby jak naturalne

Wszczepienie implantów to najlepszy sposób na uzupełnienie brakujących zębów. Stosujemy je zarówno dla pojedynczych braków zębowych jak i bardziej rozległych. Na wykonane przez nas uzupełnienia protetyczne na implantach dajemy 10-letnią gwarancję pod warunkiem systematycznie przeprowadzanych kontroli.

1

Przed zabiegiem

Zaczynamy od wizyty, podczas której dowiesz się czy możesz mieć wszczepione implanty. Ocenimy Twoje potrzeby i wykluczymy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Wykonamy diagnostykę rentgenowską i przeprowadzimy badanie lekarskie, które mają na celu wyeliminowanie wszelkich niebezpieczeństw i zagrożeń związanych wszczepieniem implantów.
2

Zabieg

Uzupełnienie za pomocą implantu polega na zastosowaniu specjalnej tytanowej śruby w miejscu korzenia i wykonania na niej ceramicznej korony, która do złudzenia przypomina naturalny ząb. Zabieg implantologiczny nie wymaga szlifowania zębów obok, jest naprawdę szybki i całkowicie bezbolesny.
3

Po zabiegu

Implanty nie sprawiają żadnych trudności podczas jedzenia pokarmów ponieważ odczuwalne są jak własne zęby.

W naszym gabinecie leczeniem implantologicznym zajmuje się

lek. dent.

Anna Szczepańska

Ukończyła Oddział Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w roku 2009. W naszym gabinecie zajmuje się stomatologią zachowawczą, protetyką oraz implantologią. Szczególny nacisk kładzie na podnoszenie kwalifikacji zawodowych z tej dziedziny .Ukończyła Curriculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Jest członkiem DGOI (Deutsche Geselschaft fuer Orale Implantologie) i ICOI (International Congress of Oral implantologists) Dzięki biegłej znajomości języka niemieckiego prowadzi leczenie pacjentów zagranicznych.

Umów się na konsultację implantologiczną

Zadzwoń w celu wybrania odpowiedniego dla siebie terminu.

ICX Templant®

ICX-Templant® to nowy rozdział w historii implantologii stomatologicznej. Precyzja połączenia stożkowego z wewnętrznym hexem by zapewnić bezpieczeństwo. Powierzchnia SLA dla szybkiej i pewnej osteointegracji. Łączniki kątowe do 40 stopni dla wzorowej elastyczności.

Alpha Bio Tec

Izraelskie implanty Alpha Bio Tec nadają się do wszystkich rodzajów kości i dostępne są w różnych długościach i średnicach. Alpha-Bio Tec opracowała doskonałą powierzchnię NanoTecTM dla swoich implantów, która znacznie przyspiesza i usprawnia proces Osseointegracji, skraca czas gojenia, zapobiega powikłaniom i zapewnia trwałość implantów na lata.

Najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów:

Co to jest implant?

Implant to jest niewielka śruba, która zastępuje korzeń zęba. Implant to nie jest pełny ząb. Jest początkiem rekonstrukcji zęba. Do implantu (śrubki) przytwierdzona jest porcelanowa korona.

Czy po zabiegu będę odczuwać ból?

Przez kilka dni po zabiegu operowana okolica może być wrażliwa, poza tym może pojawić się niewielki obrzęk. Wielu pacjentów nie potrzebuje następnego dnia żadnych środków przeciwbólowych.

Jak długo będą służyć protezy na implantach?

To zależy w dużej mierze od higieny jamy ustnej ich właściciela. Dobra higiena i regularne wizyty kontrolne połączone z profesjonalnym czyszczeniem zębów pozwolą korzystać z uzupełnień protetycznych przez długi czas.

Czy palacze mogą mieć wszczepione implanty?

Tak, jednak muszą pamiętać, że palenie to czynnik ryzyka powodujący, że uzupełnienia protetyczne na implantach będą miały krótszą żywotność.