Leczenie protetyczne

Polega głównie na usuwaniu zaburzeń w czynności układu stomatognatycznego jak również na przywracaniu jego czynności i rehabilitacji. Wykonując dla Państwa uzupełnienia protetyczne, dokładamy wszelkich starań, aby były one estetyczne i nie odbiegały od naturalnego uzębienia. Dzięki współpracy z nowoczesnym laboratorium protetycznym, wykonujemy pracę na najwyższym poziomie.

Mosty

W celu odtworzenia utraconych zębów wykonujemy także mosty tzn. stałe uzupełnienia protetyczne trwale osadzone w jamie ustnej. Składają się one z przęsła, odtworzonego w stopniu czynności i kształtu utraconego zęba lub zębów, oraz z elementu łączącego przęsło z filarem, który stanowi naturalny ząb lub jego korzeń. Może nim być korona, wkład koronowo-korzeniowy lub różnego rodzaju wypustki przęsła łączącej trwale z zębem filarowym.

Wskazaniem do wykonania mostu jest obecność w jamie ustnej filarów, których liczba, jakość i rozmieszczenie umożliwiają oparcie na nich protezy stałej i przenoszenie sił żucia mieszczących się w granicach fizjologicznej wydolności tych filarów.

Protezy akrylowe

To protezy całkowite i częściowe. Wykonujemy również uzupełnienia ruchome częściowe bądź całkowite składające się z płyty protezy, klamer oraz zębów sztucznych. W zależności od rozległości braków (od jednego zęba – mikroproteza, do wielu zębów), kształtowanie poszczególnych elementów ulega zmianie. Protezy akrylowe są rozwiązaniem podstawowym w protetyce i najmniej złożonym.

Protezy acetalowe

Protezy acetalowe to uzupełnienia, w których klamry i płyta protezy wykonane są z materiałów   elastycznych oraz kosmetycznych.  Głównymi zaletami tego tworzywa są: estetyka – kolor jest taki sam jak zęba naturalnego lub dziąsła, biokompatybilność, komfort – nie uczula, lepiej przylega do śluzówki, antyalergiczny charakter, wytrzymałość. Minusem jest mniejsza sztywność i stabilność protezy.

Korony

Wykonujemy korony porcelanowe na podbudowie z metali nieszlachetnych  oraz wersje najbardziej kosmetyczną na tlenku cyrkonu.  Nasze prace wyróżniają się indywidualną kolorystyką i kształtem anatomicznym zgodnymi z wymaganiami pacjenta. Naśladują one naturalne zęby i zachowują niezmienną kolorystykę.

Licówki porcelanowe EMAX (ceramiczne)

Dla pacjentów o szczególnych oczekiwaniach estetycznych oraz pragnących uniknąć szlifowania zębów pod korony oferujemy licówki ceramiczne. Można nimi poprawić kształt zębów, zmienić kolor, a dzięki minimalnej preparacji tkanek zęba jest to zabieg małoinwazyjny.

Protezy szkieletowe

Głównym czynnikiem odróżniającym protezę szkieletową od protez akrylowych jest  jej budowa – płyta protezy i klamry mocujące są wykonane z metalu, dzięki czemu proteza jest stabilna, nie łamie się i można ograniczyć jej wielkość.  Wykonujemy je w przypadku rozległych braków, braków skrzydłowych lub przy przeciwwskazaniach względnych np. konieczności szlifowania zębów, czy też względów estetycznych. Stosujemy je również przy zaawansowanej paradontopatii, leczeniu węzłów urazowych. Służą jako szyna utrzymująca zęby w zębodołach. Bardziej estetyczną odmianą protezy szkieletowej jest proteza hybrydowa.

Protezy hybrydowe

To protezy szkieletowe, gdzie klamry metalowe zastąpione są klamrami estetycznymi, najczęściej w kolorze zębów. Protezy te coraz częściej zyskują uznanie wśród pacjentów.

Cennik leczenia protetycznego

Poznaj ceny protez akrylowych, protez szkieletowych, acetalowych, hybrydowych.  Zapoznaj się również z cennikiem koron porcelanowych, tymczasowych, wkładów, licówek, szyn, podścieleń.

Umów się na konsultację

Zadzwoń w celu wybrania odpowiedniego dla siebie terminu.