Leczenie ortodontyczne

Nieprawidłowości w ustawieniu zębów mogą pojawić się już po wyrzynaniu się pierwszych stałych zębów, czyli w wieku 6 – 8 lat. Jest to zatem najlepszy czas na kontrolę ortodontyczną, dzięki której możemy uniknąć problemów z próchnicą czy wadą wymowy u naszych dzieci. 

Leczenie ortodontyczne aparatem stałym najlepiej rozpocząć w wieku około 12 lat, czyli w fazie wzrostu dziecka. W tym okresie efekty leczenia będą skuteczne, szybkie i długotrwałe.   

Coraz częściej na leczenie ortodontyczne decydują się osoby dorosłe.  Podkreślić należy, iż  wiek nie stanowi bariery do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego i posiadania pięknego uśmiechu.

Aparaty ortodontyczne

Aparat metalowy

Najpopularniejsza na świecie metoda. Odpowiednio naklejamy metalowe elementy na zęby i systematycznie wymieniamy łuki, czyli specjalne druciki, które dopasowując się do naklejonych wcześniej elementów ustawiają odpowiednio zęby. Można zastosować srebrne i kolorowe ligatury. Zalecane dla dzieci i dorosłych. Wizyty kontrolne odbywają się co 4-8 tygodni

Aparat Ceramiczno- metalowy

Najwyższej jakości aparaty estetyczne, zawierają specjalną technologię kleju do mocowania aparatu, dzięki czemu nie ulegają przebarwieniu z kawy czy papierosów. Aparat praktycznie niewidoczny na zębach, nadający się do leczenia każdej wady zgryzu. Zalecane zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wizyty kontrolne odbywają się co 4-8 tygodni.

Aparat Ceramiczny

Najwyższej jakości aparaty estetyczne, zawierają specjalną technologię kleju do mocowania aparatu, dzięki czemu nie ulegają przebarwieniu z kawy czy papierosów. Aparat praktycznie niewidoczny na zębach, nadający się do leczenia każdej wady zgryzu. Zalecane zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wizyty kontrolne odbywają się co 4-8 tygodni.

Samoligaturujący estetyczny 3M

3M Unitek to mechanizm zatrzaskowy, który stanowił o utworzeniu pierwszego prawdziwie samoligaturującego zamka ortodontycznego. Zastosowano w nim wyrafinowaną technologię łączącą wyjątkowe właściwości stopu niklowo-tytanowego z dokładnym zaprojektowaniem kształtu. Wizyty kontrolne odbywają się co 4-8 tygodni.

Leczenie metodą Clear Aligner

To aparaty kosmetyczne dla osób chcących zmniejszyć widoczność aparatu na zębach. Najmniej widoczny aparat i najszybsze efekty leczenia. Pacjent nosi specjalne nakładki przez 20 godzin na dobę. Średni czas leczenia to około 7 miesięcy.

Aparat ortodontyczny Invisalign

Jest to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego polega na noszeniu przez pacjenta przezroczystych nakładek, idealnie dopasowanych do zębów pacjenta. Dzięki samodzielnej wymianie nakładek ilość wizyt kontrolnych jest dużo mniejsza niż w przypadku leczenia aparatami konwencjonalnymi.

Kosmetyczny aparat samoligaturujący

Jest to jedno z najnowszych rozwiązań stosowanych w ortodoncji, Brak ligatur i minimalizują tarcia skraca czas leczenia. Wizyta kontrolna odbywa się tylko raz na 3 miesiące.

W naszym gabinecie leczeniem ortodontycznym zajmują się:

Lekarz Stomatolog

Dominika Piechocińska-Mirecka

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny, od 2009 roku pracuje w gabinecie Alfadent. W latach 2009 do 2012 pracowała na Katedrze Chirurgii Szczękowo – twarzowej w Katowicach, gdzie była studentką Stacjonarnych Studiów Doktoranckich. Jest szczególnie zainteresowana ortodoncją, stomatologią zachowawczą i chirurgią, a swoje kompetencje podnosi na konferencjach i szkoleniach krajowych i zagranicznych. Jako jedna z niewielu lekarzy na Śląsku prowadzi leczenie ortodontyczne aparatami Clear Aligner. Jest również certyfikowanym lekarzem Invisalign.
Lekarz Stomatolog

Joanna Kiczek

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Jej głównym obszarem zainteresowań zawodowych jest zachowawcza stomatologia estetyczna i ortodoncja. Zajmuje się również protetyką i endodoncją. Ukończyła studia podyplomowe Athenea Dental Institut Uniwersytetu San Jorge w Barcelonie.Ceni sobie indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Dzięki temu, leczenie kończy się satysfakcją obydwóch stron. Cechują ją fachowość i rzetelność, a cała wizyta przebiega w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania. Uczestniczy w licznych kursach i konferencjach w kraju i zagranicą, co pozwala jej prowadzić leczenie zgodne z najnowszymi standardami.
Lekarz Stomatolog

Marzena Misiak-Grzybowska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła studia podyplomowe realizowane przez Athenea Dental Institute Uniwersytetu San Jorge w Barcelonie z dziedziny ortodoncji otrzymując tytuł „Master of Science in Orthodontics and Dentofacial Orthopedics” uprawniający do praktykowania leczenia ortodontycznego na terenie całej Unii Europejskiej. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Certyfikowany lekarz Invisalign oraz Clear Aligner. Uczestniczka wielu kursów teoretycznych i praktycznych z zakresu ortodoncji i stomatologii odtwórczej a także okluzji w ortodoncji-tematu coraz bardziej docenianego w Polsce. Stawia na profilaktykę wad zgryzu i leczenie zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W codziennej pracy podkreśla istotę przejrzystości planów leczenia przedstawianych pacjentom i wyczerpująco odpowiada na pytania. Swoich pacjentów zawsze wita uśmiechem. Wolne chwile poświęca rodzinie i znajomym. Aktywnie spędzony czas na zajęciach crossfit, rowerze, pływaniu czy jeździe na nartach pozwala na co dzień zachować świeżość umysłu.

Posiadamy na miejscu nowoczesny sprzęt, który pozwoli wykonać wszystkie niezbędne zdjęcia podczas leczenia ortodontycznego. 

 

Umów się na konsultację ortodontyczną

Zadzwoń w celu wybrania odpowiedniego dla siebie terminu.