Alfadent jest przyjazny dzieciom

Wiemy, że wizyta u dentysty może być stresująca dla małych pacjentów, dlatego dokładamy wszelkich starań by czuły się u nas bezpiecznie i komfortowo. Dla dzieci szczególnie wrażliwych, proponujemy leczenie z użyciem podtlenku azotu  – sedacja wziewna

 

Leczymy zaburzenia w ząbkowaniu

Leczymy zęby mleczne

Leczymy zęby niedojrzałe

Leczenie i profilaktyka

Leczymy choroby błony śluzowej jamy ustnej małych pacjentów. Zajmujemy się również leczeniem i zapobieganiem powstawania próchnicy oraz korekcją wad zgryzu u dzieci.

Wypełnianie zębów mlecznych

W naszej ofercie znajduje się zarówno wypełnianie zębów mlecznych metodą chemoutwardzalną jak i metodą światłoutwardzalną za pomocą kolorowego materiału z brokatem.

Umów dziecko na konsultację

Zadzwoń w celu wybrania odpowiedniego dla siebie terminu.

Najczęściej zadawane pytania przez rodziców naszych małych pacjentów:

Jak często dziecko powinno chodzić do dentysty?

Odpowiedz jest prosta: co najmniej raz na pół roku. Wszelkie choroby zębów przebiegają u dzieci szybciej. Zęby mleczne są słabo zmineralizowane, nie tak grube i twarde jak zęby stał, dlatego bakterie łatwiej w nie wnikają, a próchnica przebiega znacznie szybciej, powodując choroby miazgi zębowej, czyli nerwu. Jeśli dziecko ma dodatkowo skłonność do próchnicy, to wizyty u stomatologa powinny odbywać się co trzy miesiące. O częstotliwości wizyt powinien decydować lekarz.

Co zrobić przed pierwszą wizytą?

Warto odpowiednio przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty. Jej prawidłowy przebieg to podstawowe czynniki mające wpływ na późniejsze nastawienie dziecka do leczenia stomatologicznego. Dlatego też, lekarze którzy pracują w naszym gabinecie to osoby ciepłe, które wiedzą jak podejść do małego pacjenta i pokierować tą wizytą.